להשאיר

26 בדצמבר, 2010 מאת ליאת

אני יושבת בבית קפה עמוס חפצים, מנורות, פרחים, ספלים וציורים קטנטנים למכירה על הקירות, מנסה להתמקד במשהו מכל העומס הזה.
מנסה לקלוט את הכל בבת אחת או לבחור בדבר אחד. ואיכשהו בתוך כל הגודש הזה, אני מבחינה בלוח עץ שתלוי על הקיר בסמוך למקום מושבי.
חרוט עליו שיר – להשאיר

אני מתבוננת בו רגע אחד, וברור לי שדרכו לכאן קצרה וישירה.
ברגע אחד אני מנכסת אותו אלי, רושמת מייד על פיסת הנייר הראשונה שמוצאת, אפילו מבלי להבין עד הסוף, אפילו מבלי לברר עם האינטלקט שלי אם הוא אכן מתאים, אם יש לו סימוכין או סיבות רציונאליות להיכנס לכאן.

נראה שהוא נכתב במיוחד לאנשים כמוני, שרוצים לדעת הכל: לחטט בפינצטה ולפרק לגורמים כל תעלומה, להבין השתלשלות של כל עניין משלב הסיבה ועד לתוצאה, לא להשאיר שום מקום לספק.
והנה יושב לו תלוי על לוח עץ פשוט בתוך חדר עמוס בצבעים וצורות וקולות וקישוטים ומחכה לי בסבלנות.
ואני מייד בולעת אותו בחוסר סבלנות מוחלט, ובחוסר סבלנות מוחלט – מביאה אליכם:

להשאיר/ שלמה טנאי

לא לומר הכל
גם העץ אומר רק גזע ועלים
ומשאיר שורשים באפלה

לא לעבור כל הגבולות
גם אלוהים מספר רק שמש
ירח וכוכבים
ומשאיר יקומים
מעבר למכאובי הדעת

לא לפרש אדם עד תום

נושאים: השראה | 13 תגובות »

13 תגובות

 1. מאת איב דלון :

  שיר יפה… תודה (:

  אגב, אותו שלמה טנאי היה איש רב מעללים: בראשית שנות הארבעים יזם וערך, יחד עם משה שמיר, את כתב העת "ילקוט הרעים", ופרסם בו כמה משיריו. בשנת 1947 הופיע ספר שיריו הראשון "פגישת האוהבים" עם ציורי תרצה טנאי אשתו.

  משנת 1944 היה חבר מערכת "הארץ" שבו עבד לסירוגין עד 1966. היה עורך העיתון "במחנה", בשנת 1954 היה עורך השבועון לילדים "דבר לילדים". בשנת 1956 היה עורכו של השבועון "רימון", שהוקם על-מנת להתחרות בשבועון "העולם הזה" ונסגר כעבור חודשים מעטים. החל מ-1967 היה עובד המרכז לתרבות ולחינוך של ההסתדרות. מעבר לכך תרגם רבים משיריו וכתביו של המשורר היהודי-גרמני היינריך היינה.

  היה חבר בוועדת העשור להקמת המדינה, ואז הגה ויזם את רעיון שבוע הספר העברי שנערך לראשונה ב-1959. יו"ר הדירקטוריון של אקו"ם מספטמבר 1973 עד ינואר 1998.

  בשנת 1972 זכה בפרס קוגל על ספר שיריו "ניחושים". בשנת 1976 זכה בפרס מרים טלפיר על ספר שיריו "רגלי המבשר". בשנת 1985 זכה בפרס ביאליק על מפעלו בשירה, ובשנת 1999 זכה בפרס אקו"ם למפעל חיים לספרות.

  נפטר בתל אביב בשנת 2000.

  אלה היו 60 שניות על-

  :flrw:

  ציטוט

 2. מאת ליאת :

  פףףףף
  תודה מיסייה דלון… הייתי צריכה לדעת שאם מישהו ירים את הכפפה, זה יהיה אתה.
  אכן היה איש רב מעללים, סיפורים ושירים וטוב שהבאת את המידע הזה לכאן.
  נשמח תמיד לקבלת מידע חיוני על גדולי הדור כגון: א.ד.גורדון, יואל משה סלומון, אברהם שלונסקי ועוד :smartass:

  ציטוט

 3. מאת יעל צ :

  תודה. אני לוקחת מהשיר את הניסיון לחיות את החיים בלי החפירה המתמדת(אפרופו השורשים של העץ….) הזאת שבעצם לאן היא מובילה אותנו?

  ציטוט

 4. מאת ליאת :

  אני מסכימה יעל, שזה אכן ניסיון ראוי לחיותו…
  ולאן מובילה אותנו החפירה המתמדת? כשהיא יוצאת מפרופורציות, וודאי להחמצה גדולה…
  איפשהו באמצע, היא מובילה לכמה פנינים ולהתנפלות על שירים תמימים שתלויים על קירות בתי קפה :sideways:
  בסופו של דבר, אני מניחה שאני אמשיך להיות מהחופרים, כזו אני :unsure: אבל חשוב לי לקבל טפטופים שכאלה, כדי לזכור לדעת גם להרפות.

  ציטוט

 5. מאת חמורiציוס the פירסט :

  אכן, אכן..בתור אחד שמנסה תמיד להבין את האנשים, לרדת לעומקם וחקור צפונותיהם, אני חייב להכיר ביופיו של השיר…

  תודה…ותודה גם לאלן דלון על השישים שניות.
  :trbn:

  ציטוט

 6. מאת קן לציפור :

  נהדר. תודה :flrb:

  ציטוט

 7. מאת נורית :

  שיר מקסים. אני מאוד עסוקה בנושא החפירות בימים האחרונים, ממש 'מלחמת חפירות' :dizzy: ואני חושבת שכמו בהמון דברים, אם זה לא עמוק מספיק זה לא אפקטיבי ואם זה עמוק מדי זה כואב ויכול אפילו לפצוע ונקודת האמצע היא לעולם נכספת וחמקמקה. :heart:

  ציטוט

 8. מאת ליאת :

  תודה יקיריי ויקירותיי
  נורק'ה, את כל כך צודקת (ולא שזה מפתיע):

  נורית: ונקודת האמצע היא לעולם נכספת וחמקמקה

  :heart:

  ציטוט

 9. מאת מיצי לא החתולה :

  מהשירים המדהימים והחכמים (רק למביני דבר…)
  שנתקלתי בהם ,רק אני לא הייתי מספיק בעלת תושיה
  לרשום לי אותו על פתק באותו יום כשסעדתי את ליבי ב"פועה" וכעת אני מאושרת להזכר בו.
  איזה יופי!
  אביאסה וייראגייה ועוד עולם ומלואו…
  ועל כך תודה לך דובשי.נשיקות

  ציטוט

 10. מאת מיצי לא החתולה :

  סליחה על שגיאת הכתיב

  ציטוט

 11. מאת ליאת :

  מיצי יקרה,
  תודה על התגובה, ובכל מקרה חזרתי אל פועה ממילא נזקפת לזכותך – אז הא לך – איזון: את מגלה תגליות, ואני כאן בשביל לרשום אותן על פתק :smile:
  ובאשר לשגיאת הכתיב.. תוקנה ונעלמה כלא היתה
  נשיקות בחזרה :flrr:

  ציטוט

 12. מאת מיצי לא החתולה :

  קסמים בכל פינה…נהדר!

  ציטוט

 13. מאת RonaldEroma :

  this hyperlink dumps shop

  ציטוט

תגובה:

:alien: :angel: :angry: :blink: :blush: :cheerful: :cool: :cwy: :devil: :dizzy: :ermm: :smartass: :getlost: :biggrin: :happy: :heart: :kissing: :lol: :ninja: :pinch: :pouty: :sad: :shocked: :sick: :sideways: :silly: :sleeping: :smile: :tongue: :unsure: :w00t: :wassat: :whistle: :wink: :wub: :batman: :trbn: :chinese: :eek: :thumbup: :thumbsup: :flry: :flrr: :flrb: :flrw: :cocktail: :icecream: :hug: :bred: :bgrey: :byellow: :starred: :stargrey: :staryellow: :yoga1: :yoga2: :yoga3: :yoga4: :yoga5: :yoga6:

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועשויה לעכב את תגובתך. אם התגובה אינה מופיעה, צריך פשוט להמתין מעט.סדנת יסודות המדיטציה ברעננה

חיפוש באתר


פוסטים אחרונים

סרטונים

צילומים

קישורים

נושאים

ארכיון

תגים

4 עיוורים ופיל, U2, אגו, אהבה, אהימסה, אומללות, אושר קיומי, אטמן, אי היצמדות, אי השתוקקות, איזון, אלה רק החיים, אלוהים, אלכימיה, אמונה, אמנות, אננדה יוגה, אננדה יוגה ברעננה, אנשים לחוצים, ארג'ונה, ארתור, אשליה, בדיוק מה שאני רוצה, בומביי, בייתי, ביקורתיות, בלונים, בקאסנות, בת הטוחן, גאווה, גאולה, גבולות, גורו, גורמי הסבל, גלות, גם וגם, גשר, דיוק פנימי, דיכאון, דליפה אנרגטית, האופנישדות, האוקינוס האטלנטי, הארה, הבהגווד גיטא, הבחנה מבדלת, הגיבן מנורטדם, הודו, הוודות, היוגה סוטרות לפטנג'לי, הכרת תודה, המהבהארטה, המיתולוגיה ההודית, המעשה הנכון, הנסיכה ממונקו, הנשמות הטובות, הסוטרות של שיבא, הסתפקות במועט, הפחתת מתחים, הקרב הפנימי, הרפיה, השראה, התודעה הקוסמית, התחדשות, התחלות, התמודדות עם לחץ, התמודדות עם מוות, התמודדות עם פחד, התקף חרדה, חום, חופש, חורף, חיבור פנימי, חיזוק מערכת החיסון, חיזוק קרקעית האגן, חיים אינטנסיביים, חיי נצח, חיפוש רוחני, חירות, טמפל גרנדין, טנטרה, טפס, טרנספורמציה, יבשה באופק, ידיעה, יוגה, יוגה באיזור השרון, יוגה ברעננה, יוגה ומדיטציה באיזור השרון, יוגה ומדיטציה בשרון, יוגה לאחר לידה, יוגה למתחילים ולמתקדמים, יוגה לנשים בהריון, ימים קשים, יציבות, יציבות פנימית, יצירת מציאות, כאב, כאבי גב, כאבי גב עליון, כאבי גב תחתון, כבדות, כניעה, להוציא את הכלב, להיות מאושרת, להרגיש בבית, להתחיל ולהמשיך, ליאת מנדל יוגה ברעננה, לפתוח את הדלת, לצאת אל היער, מדיטציה, מהות, מודעות, מולה בנדהה, מוסיקה, מורה מחליפה, מחבואים, מחסום יצירתי, מכתב פתיחה, מסירות, מסרים בבקבוק, מרחב פנימי, מרלין, מתח, מתיחות רגליים, נוכחות, נינוחות, ניקוי רעלים, ניקיון פנימי, נסים, נפילה, נשימה, נשימות מקררות, נשמה, סדנאות יוגה, סופים, סטודיו ליוגה ברעננה, סיבולת לב ריאה, סמאדהי, סערות, סרטוני וידאו, סרט מצוייר, עלובי החיים, עמוד שדרה, עמידת ראש, פחד, פירות העשיה, פיתולים, פליטת פה, פסח, פראניאמה, צ'אקרות, ציפיות, צלילות, צמדי ניגודים, צמחים נדירים, צעד אחד, קארמה, קבלה, קומפוזיציה, קוצב לב, קיץ, קסמים, קרישנה, קרקעית האגן, רגעי צלילות, שביעות רצון, שדים, שוויון נפש, שחרור גב תחתון, שחרור חגורת השכמות, שיווה, שיווי משקל, שיטות היוגה, שינה, שינוי, שלווה, שעורי יוגה, שעורי מדיטציה, שעור לחיים, שרי אריסון, שרירי בטן, שרירי הליבה, תאווה, תודעה, תירגול מתמיד, תכנית-על, תנודות מחשבה, תנוחת העץ, תרגול, תרגול בייתי, תרגול מדיטציה, תרגילים לגב התחתון, תרגילים לחימום הגוף

ציטוט נבחר

אין לי מה לומר. אני אומר את זה וזו שירה — ג’ון קייג’