שאלה של אמונה

18 בנובמבר, 2009 מאת ליאת

החלון הירוק הזה מולי, נראה כמו ממקום אחר כשאני מבודדת אותו במחשבה מסביבתו הטבעית, ומסתכלת רק עליו.
בעצם כל דבר כך, מחובר, מרושת לעולם שסביבו ונפרד, קיים בפני עצמו.
כך יהיו חיי תמיד, וכל הארועים במהלכם: נפרדים, קיימים בפני עצמם ומחוברים לעבר, לנסיבות, להשתלשלות ארועים ואל העתיד: איזו דרך שפרוסה קדימה ולרוחב.

הכל טוב היום.
העננות הסתווית טובה. השמש שחומקת מידי פעם פנימה ומציפה את הכל, מזכירה שהיא שם גם כשנדמה שהיא לא.
ואם השמש בכבודה ובעצמה מתנהגת כך, העיקרון הזה חל לבטח על שאר הדברים בחיים שנמצאים שם, גם כשנדמה שהם לא.
מה שמפריד בין היכולת לדעת שהם שם גם כשלא רואים אותם, היא רק האמונה.
ההסתמכות על זה שאם כך קורה כל יום וכל קיץ, יש סיכוי סביר שכך יהיה בהמשך, הבנה ברורה שהיא שם – השמש.

מטבעי, אני מחפשת תשובות מדופלמת.
מחפשת תשובות כל הזמן, עורכת מדידות, משערת השערות, אבל אני מבינה יותר ויותר בשנים האחרונות, ששאלות - זה מה שאני צריכה לחפש. את השאלות הנכונות.
כשאני כותבת על זה עכשיו, אני נזכרת במשפט שקראתי פעם, שהאנשים הדגולים ביותר בעולם הם אלה שידעו לשאול שאלות גדולות.

חברה אהובה שאלה אותי לפני שבוע, מה השאלה שלי.
"איזו מהן?", שאלתי, הרי יש כל כך הרבה….
"לא לא…", הסבירה החברה, "ה-שאלה שלך, זו שאת צריכה עכשיו לשאול בכל פעם שאת מגיעה לצומת דרכים, לפינה חשוכה, למכשול. השאלה הגדולה שלך, זו שלא תמיד יש לה תשובה אחת ברורה".

אחרי שיחה בנושא, הגענו לעניין האמונה.
האמונה, שיש גורמים בתוכי שמחלישים אותה: שדואגים לקטרג ולומר שאם לא רואים את השמש, כנראה שהיא לא תשוב, שההנחה שהיא שם מופרכת לחלוטין, שזה שהיא המשיכה לזרוח לאורך ההיסטוריה לא אומר דבר על התנהגותה בעתיד
ויש גורמים בתוכי שמחזקים אותה: שרואים טוב מאוד את תנועת העננים, שזוכרים איך השמש התכסתה בעבר, שיודעים שהעננים האלה ממשיכים כל הזמן לנוע.
הגורמים שיודעים שכל הדברים בחיי, נפרדים ומחוברים בו זמנית, וממשיכים לנוע. יחד ולחוד.

ומה מחזק את האמונה שלי?
"זאת בדיוק השאלה שלך!", אמרה החברה החכמה שלי.
אני שואלת את השאלה הזאת היום, ונדמה לי שעצם השאלה שלה, מחזקת את האמונה שלי.
לדעת שהיא קיימת גם כשנדמה שהיא לא, גם כשמכסים אותה ערפילים, וגם כשנדמה שהיא נחלשת כל כך עד שלא מרגישים אותה בכלל.
האמת… גם כשאני שואלת, מה מחליש את האמונה שלי, אני מבינה שאני רק מעידה על קיומה, ובכך מאששת ומאשרת אותה. ואם היא יכולה להחלש, איזו הוכחה טובה מזו יש ליכולתה להתחזק?
כשהכל נפרד ומחובר בו זמנית, וממשיך לנוע. יחד ולחוד… האין כך?

שאלה של אמונה… :unsure:

נושאים: הקרב הפנימי, תרגול | 3 תגובות »

3 תגובות

 1. מאת טל (קן_ל) :

  מקסים, תודה!!! :kissing:

  ציטוט

 2. מאת מעריץ_אלמוני :

  בותק
  מזכיר לי משו שאולי ייראה לא ממש רלוונטי אבל הוא כן כי נזכרתי בו! נזכרתי למקרא הכתוב בנושא השערות ואמונה לגבי כיצד הדברים צריכים לקרות, ולמרות שזאת סוגיה בסטטיסיקה, היא כן בהחלט מתחברת לאמונה, כי מדובר בראש האנושי:
  מכירה רולטה?
  יש שם לפני עניין המספרים את נושא הצבעים…בגדול שתי אפשרויות או שיפול על צבע אדום או על שחור..
  אחרי שסובבו את הרולטה 35 פעמים וכל פעם יצא אדום, הנטייה האנושית שלנו היא להניח את כל כספנו על שחור, כי הרי זה ממש יותר סביר שייצא עכשיו שחור, אך אללי! הסיכויים הם בדיוק אותם סיכויים כמו בפעם העשרים ושתיים, החמישית והראשונה [ובכל פעם אחרת] 50% אדום 50% שחור….
  והשאר זיל גמור… :thumbup:

  ציטוט

 3. מאת ליאת :

  נואסטרו_אלמוניקו
  לגמרי זיל גמור!! (זה בכלל תקין להשתמש פעמיים בשורש ג.מ.ר במשפט בן 3 מילים?) :getlost:
  נראה שלפחות הבוקר נפלנו על אדום בפעם ה-36.
  נראה שעצם היכולת לקחת בחשבון את 50 האחוז הנותרים מאפשרת לאדם להיות במצב יציב יותר, בין היום שלו אדום או שחור.
  נדמה לי ששם טמון הכוח היחיד שלנו, זילין גמורין שכמונו..

  ציטוט

תגובה:

:alien: :angel: :angry: :blink: :blush: :cheerful: :cool: :cwy: :devil: :dizzy: :ermm: :smartass: :getlost: :biggrin: :happy: :heart: :kissing: :lol: :ninja: :pinch: :pouty: :sad: :shocked: :sick: :sideways: :silly: :sleeping: :smile: :tongue: :unsure: :w00t: :wassat: :whistle: :wink: :wub: :batman: :trbn: :chinese: :eek: :thumbup: :thumbsup: :flry: :flrr: :flrb: :flrw: :cocktail: :icecream: :hug: :bred: :bgrey: :byellow: :starred: :stargrey: :staryellow: :yoga1: :yoga2: :yoga3: :yoga4: :yoga5: :yoga6:

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועשויה לעכב את תגובתך. אם התגובה אינה מופיעה, צריך פשוט להמתין מעט.סדנת יסודות המדיטציה ברעננה

חיפוש באתר


פוסטים אחרונים

סרטונים

צילומים

קישורים

נושאים

ארכיון

תגים

4 עיוורים ופיל, U2, אגו, אהבה, אהימסה, אומללות, אושר קיומי, אטמן, אי היצמדות, אי השתוקקות, איזון, אלה רק החיים, אלוהים, אלכימיה, אמונה, אמנות, אננדה יוגה, אננדה יוגה ברעננה, אנשים לחוצים, ארג'ונה, ארתור, אשליה, בדיוק מה שאני רוצה, בומביי, בייתי, ביקורתיות, בלונים, בקאסנות, בת הטוחן, גאווה, גאולה, גבולות, גורו, גורמי הסבל, גלות, גם וגם, גשר, דיוק פנימי, דיכאון, דליפה אנרגטית, האופנישדות, האוקינוס האטלנטי, הארה, הבהגווד גיטא, הבחנה מבדלת, הגיבן מנורטדם, הודו, הוודות, היוגה סוטרות לפטנג'לי, הכרת תודה, המהבהארטה, המיתולוגיה ההודית, המעשה הנכון, הנסיכה ממונקו, הנשמות הטובות, הסוטרות של שיבא, הסתפקות במועט, הפחתת מתחים, הקרב הפנימי, הרפיה, השראה, התודעה הקוסמית, התחדשות, התחלות, התמודדות עם לחץ, התמודדות עם מוות, התמודדות עם פחד, התקף חרדה, חום, חופש, חורף, חיבור פנימי, חיזוק מערכת החיסון, חיזוק קרקעית האגן, חיים אינטנסיביים, חיי נצח, חיפוש רוחני, חירות, טמפל גרנדין, טנטרה, טפס, טרנספורמציה, יבשה באופק, ידיעה, יוגה, יוגה באיזור השרון, יוגה ברעננה, יוגה ומדיטציה באיזור השרון, יוגה ומדיטציה בשרון, יוגה לאחר לידה, יוגה למתחילים ולמתקדמים, יוגה לנשים בהריון, ימים קשים, יציבות, יציבות פנימית, יצירת מציאות, כאב, כאבי גב, כאבי גב עליון, כאבי גב תחתון, כבדות, כניעה, להוציא את הכלב, להיות מאושרת, להרגיש בבית, להתחיל ולהמשיך, ליאת מנדל יוגה ברעננה, לפתוח את הדלת, לצאת אל היער, מדיטציה, מהות, מודעות, מולה בנדהה, מוסיקה, מורה מחליפה, מחבואים, מחסום יצירתי, מכתב פתיחה, מסירות, מסרים בבקבוק, מרחב פנימי, מרלין, מתח, מתיחות רגליים, נוכחות, נינוחות, ניקוי רעלים, ניקיון פנימי, נסים, נפילה, נשימה, נשימות מקררות, נשמה, סדנאות יוגה, סופים, סטודיו ליוגה ברעננה, סיבולת לב ריאה, סמאדהי, סערות, סרטוני וידאו, סרט מצוייר, עלובי החיים, עמוד שדרה, עמידת ראש, פחד, פירות העשיה, פיתולים, פליטת פה, פסח, פראניאמה, צ'אקרות, ציפיות, צלילות, צמדי ניגודים, צמחים נדירים, צעד אחד, קארמה, קבלה, קומפוזיציה, קוצב לב, קיץ, קסמים, קרישנה, קרקעית האגן, רגעי צלילות, שביעות רצון, שדים, שוויון נפש, שחרור גב תחתון, שחרור חגורת השכמות, שיווה, שיווי משקל, שיטות היוגה, שינה, שינוי, שלווה, שעורי יוגה, שעורי מדיטציה, שעור לחיים, שרי אריסון, שרירי בטן, שרירי הליבה, תאווה, תודעה, תירגול מתמיד, תכנית-על, תנודות מחשבה, תנוחת העץ, תרגול, תרגול בייתי, תרגול מדיטציה, תרגילים לגב התחתון, תרגילים לחימום הגוף

ציטוט נבחר

אדם השואף להיות בטוח בדרך בה הוא הולך, חייב לעצום את עיניו ולפסוע בחשיכה. — סנט ג’ון של הצלב