תרנגול שמתנהג כמו נסיך

17 ביוני, 2009 מאת ליאת

(סיפור יפה שסופר לי מזמן והיום הוזכר לי שוב ע"י המורה שלי.)

מספרים על כפר בהודו, שהנסיך שמשל בו, נטרפה עליו דעתו והוא היה משוכנע למעלה מכל ספק שהוא תרנגול.
במסגרת האמונה החדשה שהציפה אותו, הוא פשט את בגדיו והתנהג כמו תרנגול, התהלך כמו תרנגול וניקר זרעונים, ממש כמו תרנגול.
במהלך סעודה חשובה בכפר הוא זחל אל מתחת לשולחן וכמנהגם של בעלי כרבולת, ליקט פרורי אוכל מלכותי שנפלו מסעודת המלכים שהתנהלה מעל השולחן.

לא הועילו כל הפצרותיהם של משתתפי הסעודה הנכבדים, להציע לו שיעלה חזר אל כס נסיכותו שלצד השולחן, הנסיך בשלו מתנהג כמו גבר – עם כרבולת.
לאור המצוקה החדשה, התכנסה ישיבת חרום של מועצת חכמי וזקני הכפר, לטכס עיצה מה לעשות בנסיך שחושב שהוא תרנגול, ומשלא נמצא פתרון, פנו אנשי הכפר אל יוגי חכם שנחשב מורה דגול ובצר להם ביקשו את עזרתו.
היוגי הקשיב לסוגיה המורכבת ואמר לאנשי הכפר המודאגים שהם יכולים לראות את
העניין כסגור – הוא יטפל בנסיך.

הוא הגיע אל מקום הסעודה וראה את הנסיך עסוק בשלו מתחת לשולחן.
כשלב ראשון פשט גם היוגי את בגדיו (למורת רוחם של אנשי הכפר הטרודים שמא מחלת התרנגוליות מדבקת), זחל מתחת לשולחן והחל ללקט פירורים ביחד עם הנסיך ואגב כך, לפתח עימו שיחה, אודות האושר שבלהיות תרנגול, טיב הפירורים וכ' ואגב שיחת חולין שכזו והתיידדות עם הנסיך, טען שלהיות תרנגול זה אמנם כיף, אבל קריר קצת להסתובב כל היום בלי בגדים. הוא הציע לנסיך בחברות להצטרף אליו ולהיות ביחד איתו תרנגולים שלובשים מכנסיים. הנסיך לא התנגד. "בוא נהיה תרנגולים שלובשים חולצות" הציע היוגי. "בסדר" אמר הנסיך משלא מצא שום סיבה לסרב. "אתה יודע מה, בוא נהיה תרנגולים שיושבים על כסאות לצד השולחן" הציע המורה, והתרנגול שכבר היה מאוד מיודד עם הגורו הסכים בשמחה.
"עכשיו", אמר הגורו, "בוא נהיה תרנגולים שמתנהגים כמו נסיכים" והנסיך – הסכים, והפך להיות נסיך שחושב שהוא תרנגול שמתנהג כמו נסיך.

הסיפור הזה, הוא אלגוריה טובה למצבינו.
גם אנחנו פורושות/ נשמות/ נסיכים שרוב הזמן מאמינים בכל ליבנו שאנחנו משהו אחר, ומתנהגים כאילו אנחנו משהו אחר, מזוהים עד הסוף עם הגוף שלנו, המחשבות, הרגשות.
וגם כשאנחנו קוראים או לומדים שאנחנו גרעין נצחי של אור וידע טהור בתוך גוף, נשמה שלובשת ופושטת גופים, כמו בגדים, אנחנו עדיין מתעקשים שאנחנו הוא הבגד, מתקשים להרפות ומתנהגים כמו… תרנגול.
לכן, לפעמים, אין לנו מנוס אלא להתחיל ממה שיש. מהקיים.
ומוטב לנו בתור התחלה ממקום תרנגוליותנו, להתחיל לדמיין כאילו אנחנו נסיכים, לזכך את גופינו, לטהר את ערוצי האנרגיה שבו, להניע אותו ולדמיין שאנחנו תרנגולים שמתנהגים כמו נסיכים. להיות נסיכים שמחופשים לתרנגולים שהתחפשו לנסיכים.
ואולי אולי, יום אחד נהיה מזוהים כ"כ עם מהות הנסיכות שלנו, שנוכל להוריד את כל התחפושות ולהיות פשוט מי שאנחנו ממילא.

(ותודה ליעל, שיודעת לספר בעיתוי המושלם, את הסיפור הנכון) :flrw:

נושאים: מקורות היוגה, סיפורים קוסמיים, תרגול | 5 תגובות »

5 תגובות

 1. מאת טל (קן_ל) :

  סיפור מקסים! אני שמעתי אותו מסופר כאילו נ נח נחמ נחמן סיפר אותו לתלמידיו.
  כולנו אחד, לא?

  ציטוט

 2. מאת ליאת :

  טל (קן_ל): אני שמעתי אותו מסופר כאילו נ נח נחמ נחמן סיפר אותו לתלמידיו.

  אה.. באמת?
  מעולה.
  בפנים בפנים, כשאנחנו לא חושבים שאנחנו תרנגולים, אנחנו אחד :wink:

  ציטוט

 3. מאת סגולה :

  בדיוק רציתי לומר שאני מכירה את הסיפור מר' נחמן-מעשה בהינדיק (תרנגול הודו ביידיש)
  אבל בסיפור החסידי,הרעיון שאני התחברתי אליו הוא דווקא על המקום של המורה שמבין שהדרך שלו לבן מלך חייבת לעבור מלמטה,מהמקום בו אתה הופך להינדיק,לתרנגול הודו,לרדת למקום בו נמצא הבן מלך ולהיות איתו שם למטה,בענווה,ללקט פירורים מהרצפה ורק משם אפשר לנסות לעלות יחד למעלה.:silly:

  ציטוט

 4. מאת ליאת :

  סגולה: הרעיון שאני התחברתי אליו הוא דווקא על המקום של המורה שמבין שהדרך שלו לבן מלך חייבת לעבור מלמטה

  בהחלט…
  אני גם חושבת שזה שם.
  וגם, כי אי אפשר אחרת.
  אי אפשר לדבר עם נסיך על הנסיכות, בזמן שהוא חושב שהוא תרנגול.
  צריך קודם לדבר בתרנגולית וללקט פירורים מהרצפה

  סגולה: ורק משם אפשר לנסות לעלות יחד למעלה

  :heart:

  ציטוט

 5. מאת רונית :

  :flrb: יפה מאוד הסיפור הזה. תודה

  ציטוט

תגובה:

:alien: :angel: :angry: :blink: :blush: :cheerful: :cool: :cwy: :devil: :dizzy: :ermm: :smartass: :getlost: :biggrin: :happy: :heart: :kissing: :lol: :ninja: :pinch: :pouty: :sad: :shocked: :sick: :sideways: :silly: :sleeping: :smile: :tongue: :unsure: :w00t: :wassat: :whistle: :wink: :wub: :batman: :trbn: :chinese: :eek: :thumbup: :thumbsup: :flry: :flrr: :flrb: :flrw: :cocktail: :icecream: :hug: :bred: :bgrey: :byellow: :starred: :stargrey: :staryellow: :yoga1: :yoga2: :yoga3: :yoga4: :yoga5: :yoga6:

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועשויה לעכב את תגובתך. אם התגובה אינה מופיעה, צריך פשוט להמתין מעט.סדנת יסודות המדיטציה ברעננה

חיפוש באתר


פוסטים אחרונים

סרטונים

צילומים

קישורים

נושאים

ארכיון

תגים

4 עיוורים ופיל, U2, אגו, אהבה, אהימסה, אומללות, אושר קיומי, אטמן, אי היצמדות, אי השתוקקות, איזון, אלה רק החיים, אלוהים, אלכימיה, אמונה, אמנות, אננדה יוגה, אננדה יוגה ברעננה, אנשים לחוצים, ארג'ונה, ארתור, אשליה, בדיוק מה שאני רוצה, בומביי, בייתי, ביקורתיות, בלונים, בקאסנות, בת הטוחן, גאווה, גאולה, גבולות, גורו, גורמי הסבל, גלות, גם וגם, גשר, דיוק פנימי, דיכאון, דליפה אנרגטית, האופנישדות, האוקינוס האטלנטי, הארה, הבהגווד גיטא, הבחנה מבדלת, הגיבן מנורטדם, הודו, הוודות, היוגה סוטרות לפטנג'לי, הכרת תודה, המהבהארטה, המיתולוגיה ההודית, המעשה הנכון, הנסיכה ממונקו, הנשמות הטובות, הסוטרות של שיבא, הסתפקות במועט, הפחתת מתחים, הקרב הפנימי, הרפיה, השראה, התודעה הקוסמית, התחדשות, התחלות, התמודדות עם לחץ, התמודדות עם מוות, התמודדות עם פחד, התקף חרדה, חום, חופש, חורף, חיבור פנימי, חיזוק מערכת החיסון, חיזוק קרקעית האגן, חיים אינטנסיביים, חיי נצח, חיפוש רוחני, חירות, טמפל גרנדין, טנטרה, טפס, טרנספורמציה, יבשה באופק, ידיעה, יוגה, יוגה באיזור השרון, יוגה ברעננה, יוגה ומדיטציה באיזור השרון, יוגה ומדיטציה בשרון, יוגה לאחר לידה, יוגה למתחילים ולמתקדמים, יוגה לנשים בהריון, ימים קשים, יציבות, יציבות פנימית, יצירת מציאות, כאב, כאבי גב, כאבי גב עליון, כאבי גב תחתון, כבדות, כניעה, להוציא את הכלב, להיות מאושרת, להרגיש בבית, להתחיל ולהמשיך, ליאת מנדל יוגה ברעננה, לפתוח את הדלת, לצאת אל היער, מדיטציה, מהות, מודעות, מולה בנדהה, מוסיקה, מורה מחליפה, מחבואים, מחסום יצירתי, מכתב פתיחה, מסירות, מסרים בבקבוק, מרחב פנימי, מרלין, מתח, מתיחות רגליים, נוכחות, נינוחות, ניקוי רעלים, ניקיון פנימי, נסים, נפילה, נשימה, נשימות מקררות, נשמה, סדנאות יוגה, סופים, סטודיו ליוגה ברעננה, סיבולת לב ריאה, סמאדהי, סערות, סרטוני וידאו, סרט מצוייר, עלובי החיים, עמוד שדרה, עמידת ראש, פחד, פירות העשיה, פיתולים, פליטת פה, פסח, פראניאמה, צ'אקרות, ציפיות, צלילות, צמדי ניגודים, צמחים נדירים, צעד אחד, קארמה, קבלה, קומפוזיציה, קוצב לב, קיץ, קסמים, קרישנה, קרקעית האגן, רגעי צלילות, שביעות רצון, שדים, שוויון נפש, שחרור גב תחתון, שחרור חגורת השכמות, שיווה, שיווי משקל, שיטות היוגה, שינה, שינוי, שלווה, שעורי יוגה, שעורי מדיטציה, שעור לחיים, שרי אריסון, שרירי בטן, שרירי הליבה, תאווה, תודעה, תירגול מתמיד, תכנית-על, תנודות מחשבה, תנוחת העץ, תרגול, תרגול בייתי, תרגול מדיטציה, תרגילים לגב התחתון, תרגילים לחימום הגוף

ציטוט נבחר

נזיר אחד שאל את מורו: "מהי הדרך?"
המורה ענה: "אדם הנופל אל הבאר בעיניים פקוחות."
— קואן של זן